?Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!? w powiecie jarosławskim

 

W dniu 22 listopada 2019 r. odbyło się kolejne z cyklicznych spotkań związanych z Ogólnopolską kampanią edukacyjno-informacyjną Państwowej Straży Pożarnej ?Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!?. ,tym razem z Seniorami  w Domu Opieki Dziennej ?Senior Plus? w Jarosławiu.  Spotkanie prowadził funkcjonariusz  z Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej
w Jarosławiu kpt. Paweł Szkoła. Celem głównym kampanii jest zmniejszenie liczby ofiar pożarów i zatruć tlenkiem węgla w mieszkaniach oraz domach jednorodzinnych. Celem szczególnym jest podniesienie poziomu wiedzy na temat zagrożeń związanych z emisją tlenku węgla, zapewnienie odpowiedniej ewakuacji ,oraz sposób powiadamiania służb ratowniczych. Bardzo ważnym elementem kampanii jest uświadomienie wczesnego wykrywania obecności tlenku węgla, a co za tym idzie stosowania czujek .
Podczas spotkania przypomniano o tym że właściciele i zarządcy budynków mają obowiązek dokonywać przeglądów, czyścić przewody kominowe oraz sprawdzać przewody wentylacyjne.     

Uczestnikom spotkania rozdano ulotki, na których opisano możliwe przyczyny pożaru w domach jednorodzinnych i lokalach mieszkalnych oraz sposoby montażu i rodzaje czujek jakie można stosować w zależności od rodzaju pomieszczenia. Podczas spotkania Seniorzy zadawali liczne pytania.

Opracował: kpt. Paweł Szkoła 
Zdjęcia: Grażyna Sopel